Бджолиний мед дуже добре зберігається і терміни його зберігання не обмежені. Потрібно також знати кілька правил про зберігання меду, щоб зберегти всі його корисні якості.

Звичайно, при тривалому зберіганні мед видозмінюється - каламутніє і густіє, але це зовсім не говорить про те, що він зіпсувався, а навіть навпаки, свідчить про хорошу якість меду, про великий вміст у ньому глюкози (виноградного цукру). Фруктоза (фруктовий цукор) не кристалізується, тому сорти меду, що містять багато фруктози, не густішають. Так що якщо ви купили мед, який через деякий час перетворився на єдину щільну масу, то вас можна привітати: ви зробили вдале придбання.
Кристалізація глюкози в меді не змінює його середній хімічний склад і не погіршує харчові, біологічні та поживні властивості. Швидше мед кристалізується при +10-15 ° C. Як правило, майже всі натуральні меди восени і взимку перебувають у закристализованому стані. Якщо взимку мед рідкий, це свідчить про його фальсифікації або про сильне прогріванні. У натуральному меді ніколи не розвивається цвіль.
У процесі зберігання меду інколи утворюються два шари - знизу закристалізувався і сироподібний - це вказує на незрілість меду, на його підвищену вологість, але не завжди. Так, якщо виноградний цукор - глюкоза - міститься в меді (навіть і в зрілому) в малій кількості, то при кристалізації він осідає на дно, а фруктовий цукор - фруктоза - над ним.

Не можна прогрівати мед, так як при цьому руйнуються всі складові частини меду, змінюється колір - мед темніє, зникає аромат, руйнуються бактерицидні речовини, вітаміни, ферменти. Цей процес спостерігається і при звичайній температурі зберігання, але при підвищеній прискорюється. Відбувається часткове розкладання Сахаров, утворюється оксиметилфурфурол. В результаті мед втрачає свої біологічні і багато лікувальні властивості, стає простою сумішшю харчових речовин, в основному, вуглеводів.

Мед зберігають лише в бездоганно чистій тарі. Не можна заливати мед в неочищену тару під приводом, що в ній зберігався мед. Плівка застаріле меду сприяє бродінню нового, в результаті чого смак і запах меду змінюються.

Зберігати мед слід в щільно закритій скляній, пластмасовою, емальованому або керамічному посуді. Неемальовані металевий посуд може бути тільки з нержавіючої сталі або алюмінію, але в будь-якому випадку неемальовані метали небажані. В пластмасовій посуді мед рекомендується зберігати не більше 1 року. Також для зберігання підходять бочки з липи, берези, бука, вільхи, кедра, верби і тополі з вологістю деревини не більше 16%, тобто нижче допустимої вологості меду. У бочках з хвойних порід дерева мед набирає смолистий запах, в осикових робиться гірким, а в дубових чорніє.

Протипоказано, і навіть небезпечно, зберігати мед в ємностях з цинку, міді, свинцю або сплавів з цих металів, тому що під впливом кислот, що містяться в меді, утворюються хімічні сполуки, що викликають важке отруєння. Протипоказана і залізна тара, так як через корозію заліза в результаті тривалого контакту з кислотами в меді, він набуває неприємний смак і запах. При зберіганні меду в мідній тарі він стає блакитно-зеленим, в залізній - темно-червоним. Забороняється зберігати мед в посуді з синтетичних не харчових матеріалів.

В сотах або при правильному зберіганні мед може не псуватися дуже довго (кілька століть і навіть тисячоліть), тому що володіє сильно вираженим знезаражувальним властивістю і згубно діє на багато мікроби і плісняві грибки.

Мед, особливо падевий, гігроскопічний: має здатність поглинати з повітря вологу і утримувати її. При неправильному зберіганні в умовах високої вологості та в негерметичной посуді мед може вбирати до 30% вологи. Такий мед при температурі + 11-19 ° C і при відносній вологості повітря більше 60% може заграти і закиснути. Мед із вмістом води 17,4% при такій же вологості повітря гігроскопічність не проявляє. Тому ветеринарно-санітарні правила передбачають зберігання меду в чистому сухому прохолодному, добре вентильованому приміщенні з відносною вологістю повітря 60%, при температурі + 5-10 ° C і обов'язково в темряві, так як сонячне світло, прямі сонячні промені і навіть розсіяне світло діють згубно на протимікробні властивості меду. Мед швидко темніє.
Німецький учений Дустман (1978) довів, що мед, що простояв на вікні 48 годин, втрачає лікувальні властивості, повністю руйнуються деякі ферменти, зокрема, фермент ингибин. А саме цьому ферменту приписують протимікробні властивості.

Якщо мед зберігати в холоді, то він може швидко загуснути. В результаті тривалого зберігання меду при високій температурі відбувається меланоідиноутворюванння. Накопичення меланоідинів веде до потемніння меду, зниження розчинності азотистих (білкових) з'єднань, що беруть участь у реакції, до зміни смаку та аромату.