Проект АпіМандри.

    Ідея створення проекту  виникла не зовсім спонтанно.  Наштовхнула на цю думку  віртуальна розмова про проблеми бджіл з одним із активних бджільників на досить популярному сайті пасічників Росії "Пчеловод.інфо", який у цьому році організовує міжнародний  У з'їзд бджільників у нас, в Україні, у мальовничому куточку Криму.
    Наявність на Закарпатті значної кількості пасік та бджільництв, травневого та вересневого фестивалів меду, трьох зон медової дегустації (у Мукачівському, Хустському та Міжгірському районах), єдиного у світі пам'ятника бджолі у селі Вучкове на Міжгірщині і чималого запиту у туристів на мед та продукти бджільництва підтвердило наші наміри щодо розгортання цього напрямку АпіТуризму або медового туризму у більш широкому його значенні.

    Як працівник у санаторно-курортній та туристичній сфері із чималим досвідом (заст. гол. лікаря широковідомого санаторію "Синяк",  автор і керівник системи логістики ІРС "ДКЗ" (диспетчер курортів Закарпаття), співзасновник гірськолижного комплексу СТК "Синяк", автор і керівник туристичного рафтингу міжсанаторно-курортної флотилії  "По Тисі разом"...) вирішив підійти до цієї теми дещо із іншого боку. Виникла думка: а чому б не поєднати інтерес професійного пасічника із туризмом, екологією, активним і пізнавальним відпочинком. Таке собі П'ять в одному виходить. 

Формат туру АпіМандри:

    Протягом 5-6 денного туру пропонуємо проїхатись по значній частині Закарпаття, (1) відвідати кількох закарпатських професійних бджолярів - знаменитостей краю, котрі захочуть поділитися своїми досягненнями у виведені та догляді карпатської бджоли,  (2) пройтися пішки по звивистих стежках, щоб оглянути верхівки вічнозелених Карпат із висоти пташиного лету, а відтак (3) подолати з два десятки миль у команді одного із катамаранів санаторно-курортної флотилії туристичного рафтингу "По Тисі разом" та спробувати знаменитого бограчу, приготваного на вогнищі під чарчину австрійського та закарпатського вина  (4, дегустація вин) і гарну, затягнуту у кілька голосів  пісню дружньої компанії. (5) На заключення кожен учасник туру матиме змогу залишити свою оцінку різних зразків меду із різних країн під час дегстації меду у Медових кімнатах.   
Ось так би мало виглядати все у загальному. Але якщо бути більш конкретним, то про це буде далі...

Ото ж АпіМандри (АпіТуризм) на нашу думку слід розділити на три пов'язані між собою напрямки:

- туризм професійного пасічника, де на першому плані - практичний досвід бджолярів, майстер-класи у сфері виведення, обслуговування, доглядання, зимівлі і т.д. карпатської бджоли; можливість налагодження прямих контактів із справжніми бджолярами, які люблять свою справу.

- туризм пізнавальний для гостей санаторно-курортного Закарпаття, яких лише у Мукачівсько-Свалявському регіоні може бути одночасно 7-8 тисяч. Тут маємо на увазі короткочасні тури по дегустаційних залах меду, які будуть організовуватися у місцях зосередження подібних закладів. У так званих "Палацах меду" пропонуємо зібрати сотні сортів меду від конкретних пасічників із різних регіонів та держав, із конкретним "паспортом" в якому вказуватимуться всі необхідні дані про пасічника, пасіку, бджолу, вулик, місце та час медозбору і таке інше. Всі ці дані формуватимуться у спільній для подібних "Медових кімнат" базі даних під шифром, доступним для кожного зареєстрованого читача сайту.  (більш детально про Медову кімнату в окремому вікні)

- туризм пізнавально-відпочинковий для туристів, які полюбляють справжню екологічно-чисту природу, індикатором чистоти якої і є сама бджілка, у форматі описаного вище П'ять в одному турі.




Яндекс.Метрика