Головна » Статті » Статті та матеріали про бджільництво

ВІдбір рамок із медом
article132.jpg

Відбір медових стільників проводять у міру меду в вуликах, приблизно орієнтуючись по часу початку медозбору і знаючи показання контрольного вулика, до того ж при огляді гнізд бджоляр має уявлення стану пасіки. Та й адже все до цього і йшло, все цьому передувало. Мед високої якості виходить з повністю запечатаних восковими кришечками сотами. Печатка може бути, білої, темної, мокрій все залежить від породи бджіл. Повністю запечатаний мед не перевищує водності 18 - 20% що повністю має відповідність стандарту. Але для відкачування бджолярі зазвичай використовують медові рамки, які більше половина запечатані медом і навіть якщо рамки запечатані тільки приблизно 7 см від верхнього бруска їх теж вилучають. По перше бджолярі бачать дозрів мед чи ні, густий він чи рідкий наприск. А по друге, наприклад, якщо видно що рамка повністю залита медом, але не запечатана то її вилучають так як це пояснюється тим, що бджоли настільки зайняті збором, переробкою і складуванням меду, що їм просто немає часу і сил запечатувати осередки. Адже бджоли знають, що медозбір тимчасовий і потрібно його максимально використовувати, а запечатати можна і пізніше.

Хоча деякі бджолярі так скажімо в похилому віці, стоять грудьми, що потрібно вилучати рамки тільки з повністю до низу запечатаним медом, так як цей мед якісний. Вони мають рацію по своєму, по своєму що їх можна зрозуміти. Але вони виїхали на пасіку з 5 -7 лежаками, так скажімо відпочити від зими і бабусь і провести добре час на свіжому повітрі. Все правильно пенсія, є, меду наносять бджоли, що переживати, скільки бджоли принесуть, більше менше?! Одним словом відпочинок. А тим бджолярам які працюю на мед і забезпечують себе і свої сім'ї за рахунок пасіки то їм кожен день доріг. Та й як говорилося, бджолярі визначають зрілість меду, і кому захочеться завантажувати не зрілий мед, що б потім з ним в липнути в буквальному сенсі. Або він заграє, або його ні хто не візьме. А так мед вже й скачаний сам по собі дозріває до необхідного стану.

Так само під час хорошого медозбору не рекомендується оглядати без особливої ​​потреби бджолині сім'ї, в цей час бджоли так посилено працюють, що їх краще не турбувати. І забирають медові рамки днем, коли років бджіл трохи припинилося, або ввечері. Але знову ж таки це все вирішується на місці. Адже тут ще багато попутних факторів, погода, час, переїзд, можливість пасічнику знаходиться на пасіці, відсутність або забезпеченість сотами, конструкція вулика і розмір пасіки. Якщо пасіка достатньо забезпечена сотами, то забирають магазинні надставки або корпусу з медом і тут же на їх місце повертають порожні рамки з медом. А вилучені з вуликів рамки відкачують, відразу ж або пізніше, на місці або відвозять додому, все вирішується за місцем. Якщо ж суші не вистачає, то рамки відкачують і відразу ж ставлять на місце. Робити краще це приблизно так.

Відкачали один вулик, рамки звільнилися, ми їх не повертаємо на місце, а починаємо розбирати, вилучати і відкачувати рамки з медом. Але відразу ж після вилучення медових рамок з другого вулика, ставимо в нього порожні щойно відкачані рамки з першого вулика. А перший вулик нехай сидить і чекає, що поробиш? У нього рамки можна буде поставити з останнього откачанного вулика. У всякому разі, це все ж краще, ніж спочатку розібрав вулик і вилучив рамки, після часу коли рамки відкачав, знову турбуємо бджіл і повертаємо рамки. Краще вже відразу забрав і поставив, бджоли за ніч заспокоїлися привели порядок в гніздо, визначилися з роботою хто куди і навіщо. А вранці як ні в чому не бувало знову за нектаром.

Якщо суші не вистачає, то можна ставити в магазин або корпус 2-3 рамки з вощиною, та начебто відволікаючись на будівництво вощини бджоли не добирають і витрачають вже принесений нектар. Начебто так, але не зовсім! вощину можна ставити навіть багато рекомендують, так як хабарів не завжди йде весь день, а наприклад вранці і ввечері. Решту часу льотна бджола відпочиває, а молоді бджоли будівниць не зайняті роботою. Так як нічого будувати, даремно втрачають воскові платівки. А так при постановки 2-3 рамок з вощиною непомітно створюється і оновлюється забезпеченість пасіки сотами. Створюється золотий фонд. Коли на пасіці є запас вільних стільників, то все робиться швидше й одноразово, пробіг, зняв, накинув, відкачав. Все! Тим більше зараз в магазинах та інтернет магазинах пчеловодного інвентарю є все. Спеціальні пчелоудалітелі, зроблені за принципом бджоли вийти з корпусу або магазинної надставки можуть, а увійти вже немає можливості. З допомогою такого позбавлювачі, можна звільнити корпус або магазин за добу. А так видаляють бджіл таким чином.

Відкривши дах вулика, і відігнувши холстик, в надставку або корпус пускають струмінь диму. Частина бджіл спуститься вниз, а іншу частину решту необхідно струсити. Роблять це обережно, особливо якщо рамка свіже відбудована, щоб не поламати адже хіба не диво в ній воску 100 грам, а витримує вагу меду в 3 - 4 кг. Бджоли дивовижні монтажники будівельники. Струшуючи бджіл, обережно беручи руками рамку за плічка і потихеньку вдаряють всередині корпусу вулика, так що б при струшуванні, удар припадав на стислі кулаки бджоляра тримає рамку. Залишилися бджіл змітають щіткою з м'яким ворсом або попросту гусячим крилом або індичих пером, кому як зручно. Але краще знявши корпусу або рамки з медом які потрібно відкачати, ставиш на їх місце інші корпуси з порожньою сушею або порожні рамки, а зверху порожній корпус і починаєш в нього струшувати бджіл. Бджоли дзижчачи, спускаються вниз, коли всі рамки струсили, змітаємо зі стінок порожнього корпусу бджіл зганяємо їх у вулик, або цівкою диму з димаря або можна водою з росинки, корпус піднімаємо, здуваємо або струшуємо залишилися бджіл, кладемо холстик, дах, як і прокладено . Бджоли за ніч заспокояться, а тим часом переходимо до наступного вулика.Джерело: http://paseka1.ru
Категорія: Статті та матеріали про бджільництво | Додав: sanator (23.07.2012)
Переглядів: 4493 | Теги: ДКЗ, АпіХата, апімандри, пасіка, рамки із медом, медозбір | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: