Головна » Статті » АпіСвітлиця

ДЕГУСТАЦІЯ МЕДУ
     Бджолиний мед є унікальним даром природи, який одночасно містить в собі масу живильних речовин, необхідних для здоров'я людини, і володіє неповторним смаком. Крім усього іншого, мед - це висококалорійний натуральний продукт, який містить вуглеводи і практично всі макро-і мікроелементи відомі сучасній науці. Також, в меді присутня частка ферментів, вітамінів, гормонів та ефірних масел, які сприятливо впливають на наш імунітет. Всі ці речовини знаходяться в строго збалансованому співвідношенні один з одним і не мають побічних ефектів.


На жаль, не всі натуральні продукти можуть мати високу якість. Найчастіше воно страждає через убогу екології, а також недосконалих методів їх отримання. Приблизно п'ятсот років тому, на території нашої країни одночасно росло понад сотні видів різноманітних рослин, які давали можливість бджолам на світ унікальний за своєю структурою і можливостями мед. На сьогоднішній момент, їх залишилося не більше п'ятдесяти.

Кілька років тому було проведено лабораторне дослідження, яке показало, що мед, отриманий відцентровим способом, має менше цілющих властивостей, ніж той, який був здобутий методом пресування. Це ще раз доводить той факт, що якість меду може залежати від маси факторів, які буває дуже важко відстежити.

Перевірка якості меду

Щоб визначити якість меду необхідно покласти в гранований стакан приблизно тридцять-тридцять п'ять грамів цього продукту і щільно накрити його кришкою. Дайте йому трохи настоятися, а потім відкрийте кришку і почніть помішувати його за допомогою пластикового шпателя, або звичайною ложки. Цей спосіб, як ніякий інший, дає повне уявлення про аромат даного сорту меду. Також, запах меду відмінно пробивається, якщо його трохи прогріти на водяній бані. Відчувши сильний аромат і принюхалися до нього, можна розглянути в ньому і більш тонкі нотки. Дорогі сорти меду відрізняються ніжними, пряними ароматами.

Візьміть трохи меду на ложку і нагрійте його до температури в тридцять градусів, потім спробуйте на смак. Більшість сортів меду мають яскраво виражений солодкий смак. Лише мала частина з них характерна каштановим або вербовою післясмаком. Меду властива якась гіркувато і терпкість. У випадку, якщо мед поганої якості, ви ймовірно відчуєте кислинку, що свідчить про початок процесу бродіння.

Найважливішою ознакою зрілості меду є його консистенція. Візьміть трохи меду кімнатної температури і наберіть його в ложку. Далі, різкими рухами кілька разів переверніть її. Хороший мед не буде звалюватися або стікати з ложки, а лише обмотавши її. Тим не менш, це не відноситься до конюшинового і акацієвий меду, так як вони характерні своєю рідкою консистенцією.

Перша проба меду

Дегустувати мед може абсолютно будь-яка людина, якій подобається його смак. Для цього вам необхідно розчинити одну порцію меду в двох порціях води. Одержаний растрів буде мати мутний відтінок з рідкісними райдужними переливами. Осад на дні склянки скаже нам про те, що в меді є ряд нерозчинних домішок. Піна, найчастіше свідчить про наявність у меді крейди.

Капніть кілька крапель йоду в розчин води і меду. Якщо в результаті з'являться сині плями, значить у цьому продукті присутня крохмаль, або борошно. Щоб дізнатися, чи є в даному меді штучний сироп, додайте в розчин трошки десятивідсоткового розчину ляпісу. Якщо з'явиться характерний осад - значить, в меді присутній цукор.

Категорія: АпіСвітлиця | Додав: sanator (05.02.2012)
Переглядів: 1592 | Теги: ДКЗ, Синячок, апімандри, Закарпаття, Апімандрія, синяк, дегустация, мед, пчела, дегустація | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: